Najlepsze ceny w internecie na OlejeMoto.pl
0 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

section

 
ORYGINALNE PRODUKTY
z oficjalnej dystrybucji
 
EKSPRESOWA WYSYŁKA
produkty wysyłamy w 24 godziny
 
POMOC EKSPERTÓW
bezpłatny dobór oleju online

OLEJE

Siatka  Lista 

Produktów od 1 do 36 z 608

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
na stronę

Siatka  Lista 

Produktów od 1 do 36 z 608

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
na stronę

Dobierz olej do swojego samochodu

W naszym sklepie internetowym znajdziesz także olej do samochodu. Jak dobrać olej do samochodu? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, co zaleca producent. I tego się trzymać. Aczkolwiek zdarzają się przypadki, że kierowcy chcąc zaoszczędzić, wlewają olej do samochodu zupełnie inny, niż przewiduje producent. Dobór oleju do samochodu powinien więc iść w parze z klasą silnika, gdyż dzięki niemu zyskuje on odpowiednie smarowanie. W starszych, kilkunastu/kilkudziesięcioletnich samochodach, można sobie pozwolić na olej do auta na podstawie warunków pracy i przebiegu samochodu, natomiast auta te prosto z salonu bądź kilkuletnie, wymagają od swego kierowcy zastosowania oleju zgodnego z instrukcją obsługi pojazdu.

Jaki olej do samochodu?

W przypadku, gdy nie posiadasz książeczki obsługi pojazdu i nie wiesz dokładnie, jaki dobrać olej do samochodu, możesz skonsultować się z dealerem/autoryzowanym serwisem swojej marki (Volkswagen, Audi, BMW, Toyota, Honda, Skoda, Fiat, Ford, Renault, Mercedes bądź inna marka) i ich zapytać o doradztwo w tej sprawie. Lepiej się upewnić, gdyż nieprawidłowo dobrany olej do samochodu, syntetyczny czy mineralny, może spowodować wystąpienie poważnej awarii silnika.

Jak dobrać prawidłowy olej do samochodu?

Najistotniejszym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę dobierając olej do samochodu, jest przede wszystkim stan silnika oraz przebieg pojazdu. Przyjęło się zasadę, że mineralny olej samochodowy będzie niekorzystny dla nowoczesnego silnika. Zasada ta działa także odwrotnie: nowoczesnego oleju samochodowego nie powinno się stosować w starszych samochodach.

Z kolei oleje syntetyczne oferują zupełnie inną konsystencję – są nieco rzadsze. Jedyną i najważniejszą odpowiedzią na pytanie: jak dobrać olej do samochodu jest: skorzystanie z książki serwisowej, w której powinna znaleźć się historia zastosowanego oleju samochodowego. Jeśli nie posiadasz książki, wówczas pod maską powinna znaleźć się karteczka z informacją, kiedy olej był wymieniany oraz jaki olej zastosował dany serwis samochodowy. Co w przypadku, jeśli nie posiadamy ani książki, ani karteczki pod maską? Wówczas najlepiej jest poradzić się serwisu samochodowego bądź sprawdzonego dealera aut.


Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/clients/client212/web997/web/lib/Varien/Autoload.php on line 161' in /var/www/clients/client212/web997/web/app/code/core/Mage/Core/functions.php:245 Stack trace: #0 /var/www/clients/client212/web997/web/lib/Varien/Autoload.php(161): mageCoreErrorHandler(8, 'Undefined offse...', '/var/www/client...', 161, Array) #1 /var/www/clients/client212/web997/web/lib/Varien/Autoload.php(128): Varien_Autoload->_saveCollectedStat() #2 [internal function]: Varien_Autoload->destroy() #3 {main} thrown in /var/www/clients/client212/web997/web/app/code/core/Mage/Core/functions.php on line 245